شماره های تماس (021) 26 70 20 70
(021) 26 70 37 70
ساعت کاری مطب شنبه الی پنجشنبه بجز یکشنبه ها۱۵:۰۰ الی ۲۱:۰۰
پنجشنبه ها ۱۲:۰۰ الی ۱۸:۰۰
آدرس مطب تهران، خیابان شریعتی، ،بین میرداماد وظفر
روبروی ایستگاه متروشریعتی،خیابان زیبا،پلاک60،طبقه دوم

پیشگیری از آلرژی فصلی

با فرا رسیدن فصل بهار، احتمال بروز آلرژی فصلی نیز افزایش می یابد. اما به جای صبر کردن در خصوص بروز علائمی از قبیل سرفه، عطسه، خارش و گرفتگی بینی، بهتر است خود را برای آلرژی فصلی آماده و اقدامات پیشگیرانه را به کار بگیرید.
رعایت یک سری اقدامات می توانند به پیشگیری از بروز آلرژی فصلی کمک کنند. زمانی که بدن در معرض آلرژن هایی مانند گرده و یا ذرات گرد و غبار قرار می گیرد، مواد شیمیایی به نام هیستامین ها را آزاد می کند که نتیجه آن بروز التهاب و علائم می باشد.
ما در این مقاله سعی داریم به بررسی راه های پیشگیری از بروز آلرژی فصلی بپردازیم.

– مراجعه به فوق تخصص آسم و آلرژی


اگر سال گذشته درمان های آلرژی موفق آمیز نبوده، مراجعه به فوق تخصص آسم و آلرژی می تواند راه کارهای جدیدی از قبیل تغییر در داروهای مصرفی و یا شات ایمونوتراپی را خدمت شما ارائه دهد. زمان مناسب مراجعه به پزشک به محل زندگی و شدت علائم بستگی دارد. ممکن است هر سال زمان بروز علائم تغییر کند.

– مصرف دارو قبل از شروع گرده افشانی
اگر از شات آلرژی استفاده نمی کنید و در مقابل، مصرف داروهای تجویز شده به تسکین علائم در شما کمک می کنند، توصیه می شود مصرف داروها را قبل از شروع گرده افشانی آغاز کنید. صبر کردن تا زمان بروز علائم می تواند کنترل شرایط را برای شما دشوار سازد.

– تمیز کردن منزل
گردگیری کردن منزل و تمیز کردن فرش ها می تواند از جمله اقدامات مهمی باشد، رفع آلودگی و کثیفی باقی مانده از فصل زمستان به پیشگیری از تشدید و تحریک علائم کمک می کند.
حتما هنگام تمیز کردن منزل از ماسک استفاده کنید تا جلوی استنشاق ذرات گرد و غبار به داخل بینی و دهان گرفته شود. از باز نگه داشتن پنجره نیز باید خودداری شود، این کار باعث می شود ذرات آلرژن وارد خانه شوند.

در ادامه صحبت های دکتر یعقوب محبوبی اسکویی، متخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی را می شنویم:

 

– تعویض فیلتر هوا
فیلتر هوا ذارت گرد و خاک را قبل از این که شما استنشاق کنید، داخل خود گیر می اندازد. این کار مانع از بروز ناراحتی و یا تشدید علائم در سیستم تنفس فوقانی می شود. به مرور زمان، فیلترها مسدود می شوند و کارایی خود را از دست خواهند داد.
پس این نکته را در نظر داشته باشید که فیلترهای هوا باید به طور مرتب تعویض شوند. توصیه می شود دستوالعمل سازنده را در خصوص تعویض فیلترها مطالعه کنید.

دکتر یعقوب محبوبی اسکوئی فوق تخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی بالینی با بهره گیری از بروزترین متدهای علمی دنیا به تشخیص و بهبود علائم آلرژی و آسم می پردازد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن های 26702070-26703670 تماس حاصل نمایید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

– بررسی شاخص آلاینده ها
شما نمی توانید متوجه شوید چه میزان آلرژی در هوا وجود دارد. اما کسب اطلاعاتی در خصوص شاخص آلاینده ها می تواند به شما کمک کند تا بدانید که آیا لازم است در منزل بمانید یا خیر.
اگر مجبورید بیرون از منزل باشید، شاید لازم باشد تغییراتی را در زمان خود ایجاد کنید. معمولا در فصل بهار، درختان عصرها بیشترین میزان گرده را دارند. در فصل تابستان و اوایل پاییز، صبح ها بیشترین میزان گرده در هوا وجود دارد.
رعایت موارد گفته شده می توانند تا حد زیادی از بروز و یا تشدید علائم آلرژی فصلی پیشگیری کنند.

Source: https://www.menshealth.com/health/g19448262/seasonal-allergies-prevention

پاسخ

Call Now Button