شماره های تماس (021) 26 70 20 70
(021) 26 70 37 70
ساعت کاری مطب شنبه الی پنجشنبه بجز یکشنبه ها۱۵:۰۰ الی ۲۱:۰۰
پنجشنبه ها ۱۲:۰۰ الی ۱۸:۰۰
آدرس مطب تهران، خیابان شریعتی، ،بین میرداماد وظفر
روبروی ایستگاه متروشریعتی،خیابان زیبا،پلاک60،طبقه دوم

چگونه كرونا را از آلرژی فصلی تشخيص دهيم؟

چگونه كرونا را از آلرژي فصلي تشخيص دهيم؟

شروع بهار از يك سو با آمدن روزهاي بلندتر و تمام شدن فصل سرماخوردگي، مي تواند بسيار دلپذير باشد ولي از سوي ديگر براي بسياري از افراد آلرژی فصلي به همراه دارد. متاسفانه بهار امسال همراه با بيماري كوويد ١٩ آغاز شده است و لازم است كه مقايسه اي بين علائم كرونا و آلرژي فصلي صورت گيرد تا تشخيص به درستي انجام شود.
آلرژي فصلي با اسامي ديگري مانند تب يونجه يا رينيت آلرژيک شناخته مي شود. تفكيك علائم آلرژی فصلي از كرونا ويروس كمي مشكل است.

چگونه كرونا را از آلرژی فصلی تشخيص دهيم؟
چگونه كرونا را از آلرژی فصلی تشخيص دهيم؟

علائم آلرژي فصلي

– آبريزش بيني، انسداد بيني و عطسه كردن
تنگي نفس
– سرفه خشك
– راش پوستي
– خستگي
– سر درد
علاوه بر علائم مذكور مي توان به نشانه هاي ديگري مانند خارش چشم ها، پف كردن و آبريزش چشم ها اشاره نمود. همچنين خارش بيني، گلو و گوش ها هم شايع است. از طرف ديگر افرادي كه به آسم مبتلا هستند به احتمال بيشتري شاهد عود علائم مي باشند.

علائم ويروس كرونا در بيماران

ویروس کرونا علائم محدود تری دارد و در موارد پیشرفته بیماری، علائم بروز می کنند. طبق مركز كنترل و درمان بيماري ها بيماري كوويد ١٩ داراي سه علامت اصلي زير است:
– تب
– تنگي نفس
– سرفه خشك
از ديگر علائم بيماري كوويد ١٩ كه كمتر متداول است مي توان به بدن درد، انسداد بيني، آبريزش بيني، گلو درد و اسهال اشاره كرد.
مهم ترين عاملي كه بين ويروس كرونا و آلرژي فصلي تفاوت ايجاد مي كند تب فرد است. ويروس كرونا باعث تب بالا مي شود ولي آلرژی فصلی باعث تب نمي شود. از سوي ديگر آلرژي همراه با خارش بيني و چشم ها و … است كه از علائم كرونا
نيستند.
عطسه كردن در هر دو عارضه ديده مي شود ولي عطسه كردن در آلرژي شديد تر و بيشتر و پشت سر هم است ولي در بيماري كوويد ١٩ عطسه كمتر اتفاق مي افتد.
همچنين نكته ديگري كه بايد مدنظر قرار دهيد اين است كه در صورتي كه اخيرا با فردي كه به كوويد ١٩ مبتلا بوده در ارتباط بوديد و علائمي را تجربه مي كنيد كه شبيه به بيماری كرونا است، لازم است كه قرنطينه انجام گيرد و آزمايشات لازم و روند درماني صورت گيرد.

دکتر یعقوب محبوبی اسکوئی فوق تخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی بالینی هستند، شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن های 26702070-26703670 تماس حاصل نمایید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

نتیجه گیری

بیماری کرونا و آلرژی فصلی چندین علامت مشترک دارند که لازم است با این علائم آشنا شد و بتوان تفاوت آنها را از هم تشخیص داد. برخی از علائم منحصراً مربوط به بیماری کرونا یا کووید 19 است. در حالی که برخی از علائم منحصراً مربوط به آلرژی فصلی است. در کل در صورتی که یکسری علائم مشترک وجود داشته باشد و نتوان این دو بیماری و عارضه را از هم تشخیص داد، بنا به تشخیص پزشک می توان آزمایشات و بررسی های دیگری را انجام داد تا به قطعیت بتوان تشخیص درست داد. بعد از آن روند درمانی یا قرنطینگی انجام می گیرد.
برای این منظور لازم است که حتماً با پزشک مشورت شود و در صورتی که نیاز بود آزمایشات لازم انجام گیرد.
منبع : https://www.google.com/amp/s/www.health.com/condition/infectious-diseases/allergies-vs-coronavirus%3famp=true

پاسخ

Call Now Button