شماره های تماس (021) 26 70 20 70
(021) 26 70 37 70
ساعت کاری مطب شنبه الی پنجشنبه بجز یکشنبه ها۱۵:۰۰ الی ۲۱:۰۰
پنجشنبه ها ۱۲:۰۰ الی ۱۸:۰۰
آدرس مطب تهران، خیابان شریعتی، ،بین میرداماد وظفر
روبروی ایستگاه متروشریعتی،خیابان زیبا،پلاک60،طبقه دوم

علت آبریزش بینی در تابستان

فصل بهار تمام شده است و با شروع فصل تابستان شما باز هم علائم حساسیت را تجربه می کنید. علائمی مانند عطسه کردن و فین فین کردن برای تمام افرادی که آلرژی دارند آشنا است. بسیاری از افراد بعد از تمام شدن فصل بهار و در فصل تابستان باز هم این علائم را تجربه می کنند. زیرا باز هم در فصل تابستان محرک های حساسیت زا وجود دارد.
نوع گیاهی که در هر منطقه باعث ایجاد حساسیت می شود در هر کشور و شهر متفاوت است. این مواد آلرژن(آلرژی زا) باعث عطسه کردن و فین فین کردن می شود.
این مواد آلرژن با جریان باد تا چند صد مایل می توانند حرکت کنند. بنابراین حتی اگر در جایی که زندگی می کنید درختان حساسیت زا وجود ندارند باید بدانید که می توانند با جریان باد به شهر های دیگر هم انتقال یابند.

علت آبریزش بینی در تابستان
علت آبریزش بینی در تابستان

مواد آلاینده در تابستان می توانند حساسیت را تشدید کنند. یکی از متداول ترین آلاینده ها اوزون است. این ماده در اتمسفر تشکیل می شود و از ترکیب نور خورشید و مواد شیمیایی از آلاینده های ماشین ها به وجود می آید. نور شدید خورشید و باد های ملایم می تواند باعث تشکیل ابرهایی از اوزون در اطراف شهر ها شود.
زنبور ها، زنبورهای زرد اجتماعی و مورچه های آتشین و دیگر حشرات با نیش زدن می توانند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شوند. اگر به حساسیت شدیدی مبتلا هستید یک نیش این حشرات می تواند فرد را در موقعیت خطرناکی قرار دهد.
نیش حشرات معمولاً باعث ایجاد علائم خفیفی مانند خارش و تورم در اطراف ناحیه نیش زده می شوند. گاهی اوقات این مورد منجر به واکنش های آلرژیک خطرناک می شود. احتمال دارد گلو و زبان فرد متورم شود. احساس سرگیجه، حالت تهوع و شوکه شدن از علائم احتمالی حساسیت هستند. این یک موقعیت اورژانسی است که نیاز است سریعاً رسیدگی شود.

دکتر یعقوب محبوبی اسکوئی فوق تخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی بالینی با بهره گیری از بروزترین متدهای علمی دنیا به تشخیص و بهبود علائم آلرژی و آسم می پردازد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن های 26702070-26703670 تماس حاصل نمایید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

نقش قارچ ها در آلرژی در تابستان

برخی کپک ها در هوای گرم و در حمام و انباری ها و محیط های مرطوب رشد می کنند. هاگ های این کپک ها در هوا می روند و باعث بروز واکنش آلرژیک می شوند.
این قارچ ها می توانند در کولر ها هم تجمع یابند. این حشرات میکروسکوپیک در طول تابستان زاد و ولد می کنند. این حشرات در رختخواب، لباس ها و پارچه ها و فرش ها تجمع می یابند. این حشرات می توانند باعث عطسه کردن و آبریزش بینی در تابستان شوند.

منبع : https://www.webmd.com/allergies/summer-allergies#2

پاسخ

Call Now Button