شماره های تماس (021) 26 70 20 70
(021) 26 70 37 70
ساعت کاری مطب شنبه الی پنجشنبه بجز یکشنبه ها۱۵:۰۰ الی ۲۱:۰۰
پنجشنبه ها ۱۲:۰۰ الی ۱۸:۰۰
آدرس مطب تهران، خیابان شریعتی، ،بین میرداماد وظفر
روبروی ایستگاه متروشریعتی،خیابان زیبا،پلاک60،طبقه دوم

تاثیر فست فود بر آلرژی

تاثیر فست فود بر آلرژی

تحقیقات زیادی درباره موضوع تاثیر فست فود بر آلرژی انجام گرفته است تا ارتباط آن ها و تاثیری که غذاهای فست فود بر آلرژی دارند مشخص شود. همان طور که می دانید امروز مصرف غذاهای فست فود بسیار بالا رفته است. از سوی دیگر شاهد موج عظیمی از آلرژی و حساسیت هستیم. تا چه میزان غذاهای فست فود مسئول بروز آلرژی هستند؟ در ادامه مقاله با ما باشید.
تحقیقاتی بر روی حدوداً 4000 بیمار انجام گرفته است. تیم تحقیقاتی تمامی دیتاهای قابل آنالیز شدن را جمع آوری کرده است. در این تحقیقات نوع غذاهای فست فودی که مصرف شده است و مقدار و میزانی که استفاده می شود و همچنین علائم آلرژی تماماً ضبط شده است.

تاثیر فست فود بر آلرژی
تاثیر فست فود بر آلرژی

نتیجه تحقیقات

افرادی که به طور مرتب از غذاهای فست فود استفاده می کردند به میزان بیشتری به بیماری های آلرژیک مانند آسم، تب یونجه و یا راش پوستی و اگزما مبتلا شده اند.
مصرف همبرگر ارتباط مستقیمی با آسم شدید یا تنگی نفس حاد دارد. افرادی که در هفته بیش از سه بار همبرگر مصرف می کردند نسبت به افرادی که تنها یک تا دو بار همبرگر مصرف می کردند، به میزان بیشتری به بیماری های آلرژیک مبتلا شده اند.

رضایت مراجعین از دکتر محبوبی اسکوئی

این که چه موادی در غذاهای فست فود استفاده می شود که منجر به آلرژی می شود، نا مشخص است. در حقیقت مشخص نشده است که چه موادی در غذاهای فست فود منجر به واکنش آلرژیک می شود. در ادامه به برخی از مکانیسم ها اشاره می کنیم:
– تاثیر بر سیستم ایمنی – به دلیل وجود مقدار بالایی از چربی های تجمع یافته در غذاهای فست فود، سیستم دفاعی بدن مقدار بیشتری سلول های التهابی تولید می کند و در نتیجه منجر به تورم های مزمن می شود و این تورم و التهابات بر مجراهای تنفسی تاثیر می گذارد.
– سوء تغذیه –غذاهای فست فود شامل مقدار خیلی پایینی از مواد مغذی ضروری هستند. این مواد ضروری مانند ویتامین ها، مینرال ها و آنتی اکسیدان ها، لازم است که در مقادیر معلومی به بدن برسند. یک رژیم غذایی متعادل باید شامل مقادیر زیاد میوه و سبزیجات باشد. ولی با مقدار زیادی از غذاهای فست فود نمی توان این مواد مغذی را به بدن رسانید.

دکتر یعقوب محبوبی اسکوئی فوق تخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی بالینی با بهره گیری از بروزترین متدهای علمی دنیا به تشخیص و بهبود علائم آلرژی و آسم می پردازد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن های 26702070-26703670 تماس حاصل نمایید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

تاثیر نتیجه این تحقیقات

بسیاری از افراد هر روزه به مقدار زیادی غذاهای فست فود مصرف می کنند. غذاهای آماده و کنسروی در بسیاری از مغازه ها وجود دارد و خریداری می شود، ولی باید بدانید که مصرف غذاهای آماده و فست فود نه تنها باعث افزایش وزن می شود، بلکه منجر به بیماری های آلرژیک شده که برای سلامتی افراد مضر است. هم اکنون تحقیقات بسیاری در حال اجرا است که دلیل این ارتباط مستقیم بررسی شود و تشخیص داده شود که دقیقاً چه ماده ای در غذاهای فست فود منجر به واکنش آلرژیک می شود.

منبع : https://www.ecarf.org/en/fast-food-erhoeht-allergie-risiko

پاسخ

Call Now Button