شماره های تماس (021) 26 70 20 70
(021) 26 70 37 70
ساعت کاری مطب شنبه الی پنجشنبه بجز یکشنبه ها۱۵:۰۰ الی ۲۱:۰۰
پنجشنبه ها ۱۲:۰۰ الی ۱۸:۰۰
آدرس مطب تهران، خیابان شریعتی، ،بین میرداماد وظفر
روبروی ایستگاه متروشریعتی،خیابان زیبا،پلاک60،طبقه دوم

درمان آلرژی دائمی

درمان آلرژی

آلرژی ها از علل شایع بیماری هایی هستند که هر فردی می تواند به آن ها مبتلا شود. عوامل مختلفی از آلاینده ها گرفته تا مواد غذایی و داروها می توانند موجب آلرژی شوند و به همین دلیل نمی توان بهترین درمان خانگی را برای درمان آلرژی انتخاب کرد. بهترین روش درمانی بستگی به علت ایجاد آلرژی و شدت عکس العمل بدن فرد دارد. در این مقاله ما با توجه به شدت حساسیت هر فرد به روش های مختلف برای درمان واکنش های آلرژیک می پردازیم.
بسیاری از واکنش های آلرژیک خفیف تا متوسط را می توان با درمان های خانگی و داروهای ساده درمان کرد. درمان هایی که در ادامه آمده است به طور متداول برای کاهش علائم آلرژی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان آلرژی دائمی

درمان آلرژی دائمی

آنتی هیستامین برای درمان آلرژی

آنتی هیستامین ها برای درمان واکنش های آلرژیک خفیف مورد استفاده قرار می گیرند. علت اینگونه آلرژی ها ارتباطی به استفاده از آنتی هیستامین ندارد. این داروها هیستامین تولیدی در بدن را کاهش می دهند که به این ترتیب به کاهش علائم مختلف شامل عطسه کردن، آبریزش از چشم ها و واکنش های پوستی کمک می شود. اشکال مختلف آنتی هیستامین به شرح زیر است:
– قرص
– اسپری های بینی
– شربت
– قطره های چشمی
همچنین برای پیشگیری از آلرژی می توان از آنتی هیستامین ها استفاده کرد. بسیاری از افرادی که به آلرژی های فصلی مبتلا هستند و یا به مواد آلرژن حساسیت دارند، قبل از مواجهه با این شرایط از قرص آنتی هیستامین استفاده می کنند.

داروهای ضد احتقان بینی

قرص ها، شربت ها و اسپری های ضد احتقان بینی می توانند به بهبود سینوس های متورم و پر از ترشح کمک کنند و در نتیجه به کاهش گلودرد و سرفه کردن بینجامند. با این حال مصرف این داروها نباید بیش تر از 72 ساعت به طول انجامد.

داروهای ضد التهابی برای درمان آلرژی

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را هم می توان به طور موقت برای کاهش درد و تورم ناشی از آلرژی استفاده کرد.

دوری از آلرژن ها

بهترین راه برای درمان و پیشگیری از آلرژی شناخت مواد حساسیت زا و دوری از آن هاست. این راه مخصوصاً در مورد مواد غذایی کاربرد زیادی دارد. زمانی که این راه امکان پذیر نباشد می توان از آنتی هیستامین ها و ضد احتقان ها استفاده کرد تا به درمان علائم آلرژی کمک کرد.

دکتر یعقوب محبوبی اسکوئی فوق تخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی بالینی با بهره گیری از بروزترین متدهای علمی دنیا به تشخیص و بهبود علائم آلرژی و آسم می پردازد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن های 26702070-26703670 تماس حاصل نمایید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

شست شو با محلول نمکی

آلرژی مشکلاتی در سینوس ها ایجاد می کند و بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که شست شوی سینوس ها با محلول نمکی می تواند آلرژن ها را از سینوس ها و مجراهای بینی پاک کند و در نتیجه آلرژی بهبود می یابد.

درمان آلرژی های محیطی

برای درمان آلرژی های محیطی مانند گرد و خاک و آلاینده ها می توان از راهکارهای زیر استفاده کرد:
– شستن تمام لباس ها بعد از مواجهه با آلرژن
– چند دقیقه ورزش کردن برای کاهش انسداد بینی

درمان آلرژی های پوستی

– استفاده از کرم ها و قرص های کورتون
– کرم های نرم کننده
– داروهای ضد گزش پشه و …
– کمپرس یخ بر روی ناحیه متورم
منبع : https://www.medicalnewstoday.com/articles/321500.php

پاسخ

Call Now Button